10, apr. 2018
Kuidas valida kodulehe hostingut?

Kodulehe hostingu valimine on oluline samm mis mõjutab teie veebisaidi töökindlust, turvalisust ja jõudlust. Siin on mõned peamised kriteeriumid mida võiksite kaaluda kui valite hostinguteenust oma kodulehele.

 

Töökindlus ja jõudlus

Töökindlus ja jõudlus on kaks peamist faktorit mida tuleks arvestada kui soovid valida kodulehe hostingut. Töökindlus tähendab seda, et sinu veebileht on alati saadaval ja külastajad saavad seda igal ajal külastada. Jõudlus tähendab seda kui kiiresti su veebileht laeb ning kui kiiresti see reageerib külastaja tegevustele.

 

Klienditugi

Klienditugi on samuti üks oluline faktor mida tuleks arvestada kui soovid valida kodulehe hostingut. Klienditugi peaks olema saadaval 24/7 ning pakkuma kvaliteetset tuge kui sul tekib mingeid küsimusi või probleeme.

 

Turvalisus

Turvalisus on samuti oluline tegur mida tuleks hostinguteenuse valimisel arvestada. Teil peaks olema kindlus, et teie veebisait on kaitstud häkkerite ja muude pahatahtlike rünnakute eest. Otsige hostingu pakkujad kes pakuvad tulemüüri, DDoS kaitset ja SSL sertifikaate.

 

Hinna ja kvaliteedi suhe

Hinna ja kvaliteedi suhe on samuti oluline tegur mida tuleks hostinguteenuse valimisel arvestada. Kvaliteetse hostinguteenuse saamine ei tähenda alati kõrget hinda. Otsige hostinguteenuseid mis pakuvad head kvaliteeti mõistliku hinnaga.

 

Kodulehe majutuse tüübid

Kui otsite kodulehe majutust on oluline mõista erinevaid majutuse võimalusi mis saadaval on. Siin on mõned populaarsemad valikud:

 

Jagatud Hosting

Jagatud hosting on kõige tavalisem hostingu tüüp mis on saadaval. See tähendab seda, et mitmed veebisaidid jagavad ühte serverit ning ressursid nagu protsessori kiirus, mälu ja kõvaketta ruum, jagatakse kõigi veebisaitide vahel. See tähendab, et kui üks veebisait kasutab palju ressursse võib see mõjutada teise saidi kiirust. Jagatud hosting on tavaliselt odavam kui muud hostingutüübid kuid võib olla vähem turvaline ja aeglasem.

 

Pilvemajutus

Pilvemajutus on uusim hostingu tüüp mis on muutumas populaarseks. Pilvemajutusega on teie veebisait majutatud mitme serveri võrgus mis töötavad koos pilvepõhise infrastruktuurina. See tähendab, et kui üks server ebaõnnestub võtab teine server kohe üle tagades teie veebisaidi kättesaadavuse. Pilvemajutus on tavaliselt kallim kui jagatud hosting kuid on tõhusam ja turvalisem.

 

Virtuaalserver

Virtuaalserveriga on teie veebisait majutatud ühel serveril koos teiste veebisaitidega. Erinevalt jagatud hostingust on virtuaalserveritel aga eraldatud ressursid näiteks protsessori kiirus, mälu ja kõvaketta ruum. See tähendab, et teie veebisait ei jaga ressursse teiste veebisaitidega mis tagab, et teie veebisait on kiirem ja turvalisem. Virtuaalserver on tavaliselt kallim kui jagatud hosting.

 

Tasuta pluginad

Lisaks serveri tehnilisele võimekusele on mõistlik vaadata kas teenusepakkuja võimaldab teil installida erinevaid tasuta lisamooduleid ja pluginaid mis teie elu lihtsustavad. 

 

Veebimajutuse pakkujal võiks olla võimalus installida WordPressi ühe klikiga. WordPress on kõige populaarsem sisuhaldussüsteem ning kodulehe tegemine WordPressiga on mõistlik valik kuna algajal on lihtne lisada kodulehele erinevaid funktsionaalsuseid ning internetis on olemas lõputu hulk õpetusi kuidas soovitud tulemusi saavutada. Samuti kui kasutad WordPressi siis hoiad pikas perspektiivis ka raha kokku.

 

Või kui soovid luua e-poodi siis populaarne vabavara selle jaoks on Prestashop. Mitmed Eesti veebimajutuse pakkujad nagu nt. Zone.ee võimaldavad teil Prestashopi täiesti tasuta ja ühe klikiga installeerida säästes aega ja närve.

 

Kodulehe hostingu valimine on oluline samm veebilehe loomise juures. Pidades silmas peamisi kriteeriumeid: töökindlust, jõudlust, kliendituge, turvalisust ning hinna-kvaliteedi suhet on lihtsam teha ka valikut.