20, dets. 2022
SEO teenused – miks just meilt?

SEO teenused ehk kodulehe optimeerimine lihtsustatuna tähendab seda, et me muudame kodulehe Googlele meeldivamaks, et ta reastaks selle otsingutulemuste esilehel esimeste seas.

SEO teenused jaguneb peamiselt kolmeks suuremaks kategooriaks. Esiteks tehniline pool, mis hõlmab enamasti kiirust. Kodulehe peab saama vähemalt alla kolme sekundiga avanema. Siis on sisu pool koos märksõnaanalüüsiga ning märksõnade õige kasutamise sisus, pealkirjades ja meta descriptionis (kodulehte tutvustav osa, mida kuvatakse otsingutulemustes) Kolmandaks lingid ehk viited autoriteetsetelt lehtedelt. Tööde käigus me optimeerime kodulehel asuvaid pildifaile ja tekste vastavalt otsitavale märksõnale. Kontrollime katkiste linkide olemasolu, leidmisel suuname need 301 koodiga. Muudame lehe kiiremaks, turvalisemaks ja mobiilisõbralikumaks ning palju muud.

Paljud turul olevad teenusepakkujad pakuvad oma teenuses SEO-d ilma tulemusteta. Tihtilugu on SEO teenus kodulehe tegemise hinnas. Seetõttu tundub ka pakkumine ahvatlevam, võrreldes teiste kodulehe valmistajate omadega. Kliendi eksitamine toimub kahel viisil:

1. Viiakse läbi kodulehe optimeerimine mingitele märksõnadele kuid ei tagata tulemust. Saite küll optimeerimise mitmele populaarsele märksõnale, mis iseloomustavad hästi teie toodet või teenust. Hiljem leiate hoopis enda kodulehe nende märksõnadega Googles kaugemalt kui 10nes koht. See aga ei too teile külastajaid juurde, kuna enamik inimesi lihtsalt ei vaata kaugemale esimesest 10nest tulemusest.

 

2. Suureks pettumuse osaliseks võite endid avastada ka siis kui teenusepakkuja toob teid küll esilehele esimese 10ne sekka kuid selliste märksõnadega, mida ei otsi keegi.

Garanteerime koha Google esilehel esimese 8 seas märksõnadega, mida ka otsitakse!

Siinkohal eristumegi mitmetest SEO teenusepakkujatest. Me garanteerime teile positsiooni Google esilehel esimeste seas teie toodet või teenust kõige rohkem otsitavate märksõnadega. Selle tarbeks teeme koos märksõna analüüsi. Kõigepealt pakkuge välja, milliste märksõnadega sooviksite ise Google esilehele saada. Vaatame üle, mitu korda neid kuus otsitakse ja kas on mõtet nendega üldse tööd alustada. Samuti leiame ise juurde märksõnu, mille otsingumaht on piisavalt suur, et näha vaeva saamaks Google esilehele esimeste sekka.

Tuues kodulehe Google esilehele esimese 8 sekka just nende sõnadega, mida ka otsitakse on just see, mis tagab kodulehe külastatavuse tõusu. Seeläbi tõuseb ka Teie toodete või teenuste müügi tõenäosus, mis seal kodulehel on. See on see, mida ka meie teile garanteerime. Teeme tööd nii kaua kui olete saavutanud positsiooni Google esilehel esimese 8 seas. Tulemused on püsivad – kõik sõnad, mis oleme esilehele 9 sekka saanud viimase 7 aasta jooksul on sinna ka püsima jäänud.

13, juuni 2019
Mis on SEO tähendus ehk mis on optimeerimine?

SEO on lühend inglisekeelsetest sõnadest Search Engine Optimization ehk siis otsingumootoritele optimeerimine.

Mis on SEO tähendus täpsemalt? SEO ehk kodulehe optimeerimine on kõige lihtsamini öelduna, kodulehe Googlele meeldivamaks tegemine, et ta reastaks su lehe oma otsingumootoris ettepoole.  64% inimestest kasutab soovitud toodete ja teenuste otsimiseks Google abi. Tänu sellele on võimalik saada ükskõik millisest maailmanurgast kõik teadmised. Otsitakse ka kõige lihtsamaid asju, nagu näiteks “kuidas teha pannkooke?”. Kunagi ennem ei ole olnud info meile nii kättesaadav kui praegu.

Samuti on see meeletu turunduskanal sest otsitakse muu hulgas tooteid ja teenuseid, mida tarbida. Kuna inimesed tahavad kõike kohe ja kiiresti, siis enamasti leitakse soovitud toode või teenus juba esimese 10 otsingutulemuse seast. Nimelt 99% inimesi ei vaevu edasi otsima. 

Kuna infot on internetis nii palju, siis otsingumootor peab kuidagi reastama saadud vasted. Selleks on olemas pea 300 erinevat moodust, millega on võimalik oma lehe positsiooni parandada Google otsingus. Seega tasub teha kodulehe tegemine koos SEO-ga.

Siinkohal võiks mainida mõnda soovitust, mille järgmisel tõusete otsingutulemustes.

1. Kindlasti ei tohi laadida ülesse suuremahulisi pildifaile, sest need muudavad lehe aeglasemaks. Lehe laadimiskiirus on üks kindlatest kriteeriumitest, mida Google jälgib ehk mida kiiremini laeb leht, seda ettepoole järjestab Google su veebilehe otsingutulemustes. Selle vastu aitavad programmid, mis vähendavad piltide mahulist suurust, kaotades ainult väikse osa kvaliteedist.

2. Suur osa on ka märksõnade lisamisel pealkirjadesse ja sisusse aga sellega ei tohi üle pingutada. Google saab aru kui teda tahetakse lollitada, karistuseks langetatakse sinu positsiooni Google otsingutulemustes. Samuti ära kasuta dubleeritud sisu!

3. Üks peamisi, mida Google hindab sinu lehel on aegade algusest sinu lehele viitavad lingid teistelt lehtedel. Google hindab muidugi nende lehtede väärtust. Mida suurem on nende lehtede autoriteetsuse skoor, kust sinu lehele viited tulevad, seda kõrgemale reastab Google ka sinu lehte.

4. Aastast 2015 hakkas Google ka suuremat tähelepanu pöörama, kuidas sinu leht näeb välja mobiilivaates. Kellel mobiilivaate jaoks lehed kohendamata, need peavad loovutama oma järjekorra koha neile, kes on jõudnud seda teha.

5. Kui kodulehe tegemise platvormi valides on oluline osa lehe välja tulemine Google otsingutulemustes siis tuleks vaadata WordPressi poole, millele ka meie oma tehtud kodulehed teeme. WordPressis on väga tõhusad lisamoodulid, mis aitavad SEO-d teha.

6. Oluline on ka, et sinu leht oleks turvaline ja sellel oleks HTTPS ehk SSL sertifikaat. Google on avaldanud, et kuvab enda otsingumootori tulemustes turvalised lehed eespool kui mitteturvalised.

7. Loomulikult üks võimalus on maksta Google adwordsi ja saada niimoodi esimeste sekka. Kuid sellisel juhul sinu veebilehe vasakusse nurka jäetakse väike märk nimega reklaam või ad, mis hirmutab 85% inimestest minema. Statistika näitab, et ainult 15% inimesi klikib lehtedele, millel on reklaami märk. Kuna tundub ju inimestele see kinni makstud ja mitte väga usaldusväärne. Enamus kerib edasi ja alustab soovitu otsimist lehtedel, millel pole reklaami märki. Siinkohal tasub mainida, et arvutites, millel on Adblocker, siis neis ei kuvatagi Adwordsi reklaame. Siin tulebki appi SEO, mille tegemine aitab saada orgaaniliselt ehk ilma Googlele maksmata esilehele esimeste sekka ja niimoodi jõuda soovitud inimesteni.

Lõpuks tuleks veel mainida, et Eestis ainult 20% kodulehtedest on otsingumootoritele optimeeritud. Kahjuks kogemus näitab, et paljud kodulehed ei tule isegi oma kodulehe nimega “googeldades” otsingus välja. Mis kasu on kodulehest kui inimesed ei jõua sinna? Oleks sama nagu pood keset metsa, kuhu ei näita ükski viit. SEO näol on tegemist veel üsna vähe tuntud aga seetõttu ühe tõhusaima turundusmeetodiga jõudmaks kliendini.

Meie oma teenuses, mitte ainult ei paku lihtsalt SEO teenust, vaid toome sinu toodet/teenust kõige iseloomustavamate märksõnadega kodulehe Google otsingu esilehel esimese 8 seas välja!

13, mai 2019
SEO audit

SEO audit tuvastab kodulehe hetkeolukorra ja aitab üles leida üles SEO vead, mille parandamiste tulemusel tõuseb leht Google otsingus.

1. Tehniline audit

1.1. Robots.txt faili kontroll

1.2. Serveri vastuste kontroll

1.3. Veebilehe kaardifaili sitemap.xml olemasolu ja korrektsuse kontroll

1.4. Veebilehel mittetöötavate linkide olemasolu kontroll

1.5. Otsingule optimeerimise jaoks kriitiliste vigade olemasolu kontroll veebilehe koodis

1.6. Pahatahtliku koodi ja ümbersuunamiste olemasolu/puudumise kontroll

1.7. Veebilehe laadimise kiiruse kontroll

2. Otsinguaudit

  2.1. Staatilise info kontroll

2.1.1. Otsingumootorites veebilehe indekseerimise kontroll

2.1.2. Dubleeritud ja peegellehtede kontroll

2.1.3. Veebilehe põhinäitajate (vanus, registreerimine kataloogides, jms)

2.1.4. Google Analytics koodi olemasolu ja õigsuse kontroll

2.1.5. Tekstispämmi olemasolu kontroll

2.1.6. Väljuvate linkide otsing ja analüüs

  2.2. Teksti optimeerituse audit

2.2.1. Veebilehe pealehe optimeerituse kontroll

2.2.2. Veebilehe põhitüüpi lehtede optimeerituse kontroll

2.2.3. Optimeerimiseks soovitavate suundade ülevaade

25, mai 2018
Mis on SSL sertifikaat ehk HTTPS?

SSL sertifikaat ehk krüpteeritud ühendusega ligipääs veebile on ülioluline. Kogu info, mis internetis liigub ilma HTTPS (SSL sertifikaat) protokollita, on sisuliselt avalik. Eriti veel, kui juhtud kasutama avalikku, jagatud või WiFi-võrguühendust.

Näiteid, mida võidakse lehel teha kui seal pole HTTPS-i (SSL sertifikaat).

  1. Esmalt on võimalik turvamata veebiühendusega pahalastel jälgida, milliseid lehekülgi külastatakse ning koguda kasutaja profiili kohta üsna tundlikke andmeid.
  2. Teiseks on pahalastel võimalik kaaperdada krüpteerimata lehekülgi, muutes koodi ja asendades näiteks internetipanka sisenemise viite, mis võib suunata hoopis mõnele enda loodud lehele, kus näiteks paroole koguda.
  3. Kolmandaks: kuna näiteks krüpteerimata infolehel asuvad ka sisselogimise ning otsingu vormid, siis on võimalik tuvastada sealt nii sisestatud kasutajanimesid kui ka otsitud märksõnu.
mis on ssl?

Lisaks turvalisusele on loomulikult ka teisi aspekte, millest kõige olulisemad on otsingumootoris leitavus ning maine küsimus. Google on avaldanud, et kuvab enda otsingumootori tulemustes turvalised lehed eespool kui mitteturvalised. Kui veebileht on paremini leitav, saab see ka rohkem külastusi ning eeldatavasti läbi selle edeneb ka ettevõtte äri paremini.

Ettevõtte mainet puudutab peamiselt Google Chrome veebilehitsejas täiendus, mis kuvab kasutajatele visuaalselt hoiatust et HTTP lehed on ebaturvalised – seda saab vältida HTTPS-ile üle minnes.

10, apr. 2018
Kuidas valida kodulehe hostingut?

Kodulehe hostingu valimine on oluline samm mis mõjutab teie veebisaidi töökindlust, turvalisust ja jõudlust. Siin on mõned peamised kriteeriumid mida võiksite kaaluda kui valite hostinguteenust oma kodulehele.

 

Töökindlus ja jõudlus

Töökindlus ja jõudlus on kaks peamist faktorit mida tuleks arvestada kui soovid valida kodulehe hostingut. Töökindlus tähendab seda, et sinu veebileht on alati saadaval ja külastajad saavad seda igal ajal külastada. Jõudlus tähendab seda kui kiiresti su veebileht laeb ning kui kiiresti see reageerib külastaja tegevustele.

Klienditugi

Klienditugi on samuti üks oluline faktor mida tuleks arvestada kui soovid valida kodulehe hostingut. Klienditugi peaks olema saadaval 24/7 ning pakkuma kvaliteetset tuge kui sul tekib mingeid küsimusi või probleeme.

Turvalisus

Turvalisus on samuti oluline tegur mida tuleks hostinguteenuse valimisel arvestada. Teil peaks olema kindlus, et teie veebisait on kaitstud häkkerite ja muude pahatahtlike rünnakute eest. Otsige hostingu pakkujad kes pakuvad tulemüüri, DDoS kaitset ja SSL sertifikaate.

 

Hinna ja kvaliteedi suhe

Hinna ja kvaliteedi suhe on samuti oluline tegur mida tuleks hostinguteenuse valimisel arvestada. Kvaliteetse hostinguteenuse saamine ei tähenda alati kõrget hinda. Otsige hostinguteenuseid mis pakuvad head kvaliteeti mõistliku hinnaga.

 

Kodulehe majutuse tüübid

Kui otsite kodulehe majutust on oluline mõista erinevaid majutuse võimalusi mis saadaval on. Siin on mõned populaarsemad valikud:

Jagatud Hosting

Jagatud hosting on kõige tavalisem hostingu tüüp mis on saadaval. See tähendab seda, et mitmed veebisaidid jagavad ühte serverit ning ressursid nagu protsessori kiirus, mälu ja kõvaketta ruum, jagatakse kõigi veebisaitide vahel. See tähendab, et kui üks veebisait kasutab palju ressursse võib see mõjutada teise saidi kiirust. Jagatud hosting on tavaliselt odavam kui muud hostingutüübid kuid võib olla vähem turvaline ja aeglasem.

Pilvemajutus

Pilvemajutus on uusim hostingu tüüp mis on muutumas populaarseks. Pilvemajutusega on teie veebisait majutatud mitme serveri võrgus mis töötavad koos pilvepõhise infrastruktuurina. See tähendab, et kui üks server ebaõnnestub võtab teine server kohe üle tagades teie veebisaidi kättesaadavuse. Pilvemajutus on tavaliselt kallim kui jagatud hosting kuid on tõhusam ja turvalisem.

Virtuaalserver

Virtuaalserveriga on teie veebisait majutatud ühel serveril koos teiste veebisaitidega. Erinevalt jagatud hostingust on virtuaalserveritel aga eraldatud ressursid näiteks protsessori kiirus, mälu ja kõvaketta ruum. See tähendab, et teie veebisait ei jaga ressursse teiste veebisaitidega mis tagab, et teie veebisait on kiirem ja turvalisem. Virtuaalserver on tavaliselt kallim kui jagatud hosting.

Tasuta pluginad

Lisaks serveri tehnilisele võimekusele on mõistlik vaadata kas teenusepakkuja võimaldab teil installida erinevaid tasuta lisamooduleid ja pluginaid mis teie elu lihtsustavad. 

Veebimajutuse pakkujal võiks olla võimalus installida WordPressi ühe klikiga. WordPress on kõige populaarsem sisuhaldussüsteem ning kodulehe tegemine WordPressiga on mõistlik valik kuna algajal on lihtne lisada kodulehele erinevaid funktsionaalsuseid ning internetis on olemas lõputu hulk õpetusi kuidas soovitud tulemusi saavutada. Samuti kui kasutad WordPressi siis hoiad pikas perspektiivis ka raha kokku.

Või kui soovid luua e-poodi siis populaarne vabavara selle jaoks on Prestashop. Mitmed Eesti veebimajutuse pakkujad nagu nt. Zone.ee võimaldavad teil Prestashopi täiesti tasuta ja ühe klikiga installeerida säästes aega ja närve.

Kodulehe hostingu valimine on oluline samm veebilehe loomise juures. Pidades silmas peamisi kriteeriumeid: töökindlust, jõudlust, kliendituge, turvalisust ning hinna-kvaliteedi suhet on lihtsam teha ka valikut.