Mis on SEO?

SEO on lühend inglisekeelsetest sõnadest Search Engine Optimization ehk siis otsingumootoritele optimeerimine.

Praegusel ajal kindlasti kõige populaarsem otsingumootor on loomulikult Google. Tänu sellele on võimalik saada ükskõik millisest maailmanurgast kõik teadmised. Otsitakse ka kõige lihtsamaid asju, nagu näiteks “kuidas teha pannkooke?”. Kunagi ennem ei ole olnud info meile nii kättesaadav kui praegu.

Samuti on see meeletu turunduskanal sest otsitakse muu hulgas tooteid ja teenuseid, mida tarbida. Kuna inimesed tahavad kõike kohe ja kiiresti, siis enamasti leitakse soovitud toode või teenus juba esimeselt lehelt. Nimelt 90% tehingutest toimub esilehel ja teistele ei vaevuta väga minema. On ütlus, et laiba peitmiseks parim koht on Google kolmas leht, kuna sinna ei lähe keegi 🙂

Kuna infot on internetis nii palju, siis otsingumootor peab kuidagi reastama saadud vasted. Selleks on tal oma algorütmid, mille täpset valemit ei tea lõpuni keegi. Teades aga nii üht kui teist, mida hindab Google, on võimalik oma lehte parandada ja seega tõsta oma positsiooni Google otsingus. Seda nimetataksegi SEO-ks ehk siis oma kodulehe meeldivaks tegemine otsingumootorile.

Loomulikult üks võimalus on maksta Google adwordsi ja saada niimoodi otsingu esilehele. Kuid sellisel juhul sinu veebilehe vasakusse nurka jäetatakse väike märk nimega reklaam või ad, mis hirmutab 85% inimestest minema. Statistika näitab, et ainult 15% inimesi klikib lehtedele, millel on reklaamimärk. Kuna tundub ju inimestele see kinni makstud ja mitte väga usaldusväärne. Enamus kerib edasi ja alustab soovitu otsimist lehtedel, millel pole reklaamimärki. Siinkohal tasub mainida, et arvutites, millel on Adblocker, siis neis ei kuvatagi Adwordsi reklaame. Siin tulebki appi SEO, mille tegemine aitab saada orgaaniliselt ehk ilma Googlele maksmatta esilehele ja niimoodi jõuda soovitud inimesteni.

Lõpuks tuleks veel mainida, et Eestis ainult 20% kodulehtedest on optimeeritud. Kahjuks kogemus näitab, et paljud kodulehed ei tule isegi oma kodulehe nimega “googeldades” otsingus välja. Mis kasu on kodulehest kui inimesed ei jõua sinna. Oleks sama nagu kõrts keset metsa, kuhu ei näita ükski viit. SEO näol on tegemist veel üsna vähe tuntud aga seetõttu väga tõhusa turundusmeetodiga jõudmaks kliendini.

Kes ees, see mees! 🙂

Näiteid meie tehtud töödest leiad siit!

Telli kodulehe tegemine koos SEO-ga!

About the author: combipact