Mis on HTTPS?

HTTPS

Veebilehega suhtlemiseks vajalik protokoll HTTP asendatakse HTTPS protokolliga, mida võimaldab SSL/TLS sertifikaat.

HTTPS ehk krüpteeritud ühendusega ligipääs veebile on ülioluline. Kogu info, mis internetis liigub ilma HTTPS (SSL) protokollita on sisuliselt avalik.

5 punkti, miks kodulehele paigaldada HTTPS!

  1. Esmalt on võimalik turvamata veebiühendusega pahalastel jälgida, milliseid lehekülgi külastatakse ning koguda kasutaja kohta tundlikke andmeid.
  2. Teiseks on pahalastel võimalik kaaperdada krüpteerimata lehekülgi, muutes koodi ja asendades näiteks internetipanka sisenemise viite, mis võib suunata hoopis mõnele teisele lehele, kus paroole koguda.
  3. Kolmandaks kui krüpteerimata kodulehel asuvad sisselogimise ning otsingu vormid, siis on võimalik tuvastada sealt nii sisestatud kasutajanimesid kui otsitud märksõnu.
  4. Neljandaks on oluline otsingumootoris leitavus. Google on avaldanud, et kuvab enda otsingumootori tulemustes turvalised lehed eespool kui mitteturvalised.
  5. Viiendaks on maineküsimus, nimelt lisati 2018. aastal Google Chrome veebilehitsejasse täiendus, mis kuvab hoiatust, et HTTP lehed on ebaturvalised – seda saab vältida HTTPS-ile üle minnes.

Olgem turvalised ja paigaldagem oma kodulehele HTTPS!