SEO tegemine ehk veebilehe optimeerimine

On ütlus, et parim koht laiba peitmiseks on Google kolmas leht. Kogu Google liiklusest tuleb üle 90% just otsingutulemuste esilehelt.

 

Kodulehe tegemine koos optimeerimisega otsingumootoritele on tõhusaim viis ettevõtte nähtavuse ja usalduse suurendamiseks (i.k. search engine optimization ehk SEO). Kui ettevõtte kodulehte ei leita, siis see ka ei müü. Inimesed otsivad Teie tooteid ja teenuseid.

Otsingumootoritele optimeerimine

on veebilehe või veebisaidi nähtavuse suurendamine otsingumootori otsingutulemustes. Kui inimene otsib mingit märksõna (ehk näitab üles huvi teatud toote/teenuse vastu), siis optimeeritud lehte näidatakse otsingutulemuste seas eespool.

Koduleht on mõistlik teha koos SEO-ga, et leht tuleks välja ka Google otsingutes ilma, et peaksite maksma Google-le reklaami eest. Need lehed, kellel on reklaami märk all vasakus nurgas maksavad klikkide eest Google-le. Teada on, et orgaanilised tulemused saavad ca 85% klikkidest ja reklaamid ca 15%.

Kellel on arvutis ADBLOCKER seadistatud, siis nendeni ei jõuagi Google Adsi reklaam.

 

SEO – valime Teie tegevusega enim seostuva märksõna paari ja toome Teie lehe nende sõnade “googeldamisel” esilehel välja.

Näiteks kui googeldada märksõnaga- “sisustustyöt” – siis tuleb meie tehtud www.eenerehitus.com google
otsingusüsteemis välja otsingu esimeselt lehelt. Esilehel välja tulek on väga tähtis, sest inimesed otsivad Teie teenuseid ja tooteid.
Tavaliselt järgmistele lehtedele ei vaevuta minema ning samuti jäetakse ka sponsitud lehed kõrvale, mida klikitakse siis ainult
15% juhtudest.

 

Näited veel meie tehtud töödest koos SEO-ga, kus siis googeldades tuleb leht esilehel välja:

“huviringid Tartus” – www.minikool.ee
“robootikaring Tartus” – www.nutimik.ee
“suur jenga” – www.antwood.ee
“sõidukite ost” – www.autotehing.ee

 

Teeme ka Teie olemasolevale kodulehele SEO auditi ning vastavalt sellele parandame vead, mille tulemusel tõusete Google otsingus.

 

SEO teenuse tellimiseks peab veebilehel olema mobiilisõbralik kujundus. Testi tasuta, kas sinu koduleht on mobiilisõbralik – https://search.google.com/test/mobile-friendly

Samuti arvestab Google lehtede reastamisel nende laadimise kiirust, mida saad testida siin – https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Koduleht ei tohi anda palju veateateid. Kõigile robotite päringutele peavad andma vastuseks 200 / OK seda saad testida siin tools.pingdom.com