Kodulehe optimeerimine

Kodulehe optimeerimine ehk otsingumootoritele optimeerimine on tõhusaim viis ettevõtte nähtavuse ja usalduse suurendamiseks (i.k. search engine optimization ehk SEO).

Kodulehe optimeerimine jäetakse kahjuks tihtilugu tähelepanuta. Tehakse ilus koduleht lihtsalt valmis ja otsingumootoritele optimeerimine jäetakse tegematta. Selle tulemusena on leht olemas aga mitte üldse internetist hõlpsalt leitav ehk keegi ei jõua lihtsalt sinna. Paremal juhul ostetakse Googlelt reklaami, et olla esilehel aga neid klikitakse ainult kahjuks 15% juhtudest.

Oma firma nimega googeldades heal juhul leitakse ikka enda koduleht ülesse aga hoopis olulisem on leida koduleht seal müüdavate toodete või pakutavate teenuste olulisemate märksõnade “googeldamisel”.

Mõned näited, milliste sõnadega oleme esilehele saanud.

“kodulehe tegemine”, “firma logo”, “logo kujundamine” “logo tegemine” – www.combipact.ee

“huviringid Tartus”, “huviringid”, “huvikool” – www.minikool.ee

“autolammutus Tartus”, “autolammutus” – www.timarauto.ee

“autode ost”, “sõidukite ost” – www.autotehing.ee

“käsitöökommid” – www.gurmeekommid.ee

“CBD” – www.cbdshop.ee

64% inimestest kasutab tänapäeval otsuste tegemiseks Google abi ning sealt leitav on kõige usaldusväärsem see otsitu, mis jääb esimesele lehele. On ütlus, et parim koht laiba peitmiseks on Google kolmas leht, kuna sinna ei satu keegi. 99% inimestest leiab otsitu just otsingutulemuste esilehelt. Inimesed lihtsalt ei vaevu järgmistele lehtedele minema, kuna peavad esilehel olevat sisu piisavalt kvaliteetseks, mille vahel siis soovitud toote/teenuse kohta valik teha. Sellepärast ongi niivõrd tähtis saavutada positsioon Google otsingu esilehel. Kui ettevõtte kodulehte ei leita, siis see ka ei müü. Inimesed otsivad Teie tooteid ja teenuseid.

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele on veebilehe nähtavuse suurendamine otsingumootori otsingutulemustes. Kui inimene otsib mingit märksõna (ehk näitab üles huvi teatud toote/teenuse vastu), siis optimeeritud lehte näidatakse otsingutulemuste seas eespool. Koduleht on kohe mõistlik teha koos SEO-ga, et leht tuleks välja ka Google otsingutes ilma, et peaksite maksma Google-le reklaami eest. Need lehed, kellel on reklaami märk all vasakus nurgas maksavad klikkide eest Google-le. Kahjuks on teada, et reklaamid saavad ainult ca 15% klikkidest, ülejäänud jätavad need lihtsalt vaatamatta ja kerivad allapoole otsides siis vasteid, mis tulevad ilma reklaami märgita esile. Kellel on arvutis ADBLOCKER seadistatud, siis nendeni ei jõuagi Google Adsi reklaam. Nii, et igaljuhul on mõistlikum otsustada SEO kasuks, mis on siis ühekordne väljaminek kui kulutada iga kuu raha millegi peale, mille kasutegurit on raske mõõta.

SEO ehk kodulehe optimeerimine tähendab lihtsustatult seda, et valime Teie tegevusega enim seostuvad märksõnad ja toome Teie lehe nende sõnade “googeldamisel” esilehel välja. SEO tulemused saabuvad 1-3 kuu pärast.

Siinkohal tooksime välja mõned soovitused, mis realselt mõjutavad SEO tulemusi positiivselt Teie lehel.

  • Ärge laadige kodulehele suuremahulisi pilte – see aeglustab laadimiskiirust. Koduleht võiks alla laadida vähemalt 3 sekundi jooksul. Pildid peaks enne üles laadimist mahult väiksemaks optimeerima.
  • Paigaldage kodulehele turvalisuse märki kandev HTTPS ehk SSL sertifikaat! 
  • Veebileht peab olema mobiilisõbralik! Enamik inimesi kasutab veebilehtede sirvimiseks mobiili. Seega lehe väljanägemine on muutunud seal palju olulisemaks kui arvuti ekraanil.
  • Eemaldage katkised lingid! Parandage need või eemaldage sootuks.
  • Ärge pingutage märksõnade lisamisega üle – võib tekkida hoopis vastupidine efekt. Google mitte ei paranda Teie kohta otsingus, vaid saab aru, et teda püütakse lollitada ning saadab lehe hoopis järjekorra lõppu.
  • Ärge kasutage dubleeritud sisu, vaid sõnastega see ümber. Juba paar lauset kuskilt teiselt lehelt võetud copy-pastega võib märkimisväärselt Teie lehe autoriteetsust kaotada
  • Ärge ostke endale viitavaid linke – nende aeg on läbi. Google on piisavalt arukas, saamaks aru kui teda püütakse lollitada! Mida suurem on Teie kodulehele viitavate lehtede autoriteetsuse skoor seda kõrgemale reastab Google ka Teie lehte.
  • Kasutage kodulehe platvormina WordPressi. Google on tunnistanud, et antud platvormil olemine annab tugeva eelise teiste ees. Kasutades veebimajutuse serveris promokoodi “COMBIPACT”, saate 6 kuud (väärtusega 45€) kodulehe majutust TASUTA!

Teeme ka Teie olemasolevale kodulehele SEO auditi ning vastavalt sellele parandame vead, mille tulemusel tõusete Google otsingus.